kremrat më të mirë të diellit për lëkurën e ndjeshme: 11 opsione në 2022

kremrat më të mirë të diellit për lëkurën e ndjeshme: 11 opsione në 2022

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë. Shumë formula të diellit nuk janë të përshtatshme për llojet e ndjeshme të lëkurës dhe mund të bllokojnë poret dhe të shkaktojnë thyerje. : Lizard blu https://harmoniqhealth.com/al/varydex/ i ndjeshëm ndaj diellit mineral i diellit

 • Më e mira për lëkurën e prirur ndaj puçrrave: Nutrogena e qartë për fytyrën e diellit të lëngshëm për lëkurën e prirur për puçrra
 • Më e mira për ekranin e diellit në fytyrë: Fytyra pa krem për fytyrën e diellit
 • : Coppertone Pure & amp; Foshnja e thjeshtë pa tela për rrezet e diellit me bazë minerale
 • Kremin më të mirë të diellit kundër plakjes: Cerave 100% Mineral Sunscreen
 • Moisturizer më i mirë me SPF: Murad Essential-C Day-C Spektër i gjerë SPF 30
 • Më e mira për të gjitha tonet dhe llojet e lëkurës: Murad Correct & amp; Mbroni serumin e gjerë të spektrit të gjerë SPF 45
 • Sunscreen më të mirë vegan: Lulëzoni kremin e diellit mineral natyror
 • Spray më të mirë të diellit: Kinesys Fragrance Falas Spray Suncreen
 • Fondacioni i Kancerit të Lëkurës thotë se kanceri i lëkurës është kanceri më i zakonshëm në botë. Sipas një artikulli më të vjetër në Gazetën e Dermatologjisë Klinike dhe Estetike, njerëzit me lëkurë të ndjeshme kanë më shumë të ngjarë të zhvillojnë djegie nga dielli, të cilat mund të çojnë në forma të ndryshme të kancerit të lëkurës. mund të zvogëlojë rrezikun e një personi për të zhvilluar karcinoma qelizore skuamoze me 40%. Njerëzit që veshin rrezet e diellit çdo ditë tregojnë më pak shenja të dukshme të plakjes në lëkurë sesa ata që jo.

  Njerëzit me lëkurë të ndjeshme duhet të zgjedhin produkte dielli me bazë minerale. Etiketimi tjetër për të parë përfshin:

  • Jo -komedogjene (nuk bllokon poret)
  • për lëkurën e thatë
  • Për lëkurën me vaj
  • për lëkurën e prirur ndaj puçrrave
  • pa vaj
  • Dermatologu i rekomanduar

  Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth asaj që e bën një krem dielli të mirë, dhe nëntë kremra të diellit të lartë për lëkurën e ndjeshme. Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte. Të gjitha informacionet e paraqitura janë thjesht të bazuara në hulumtime dhe të sakta në kohën e botimit. Mësoni më shumë këtu.

 • vegan: po
 • Përbërësit kryesorë: dioksidi i titanit dhe oksidi i zinkut
 • Pro: pa përbërës që dëmtojnë shkëmbinjtë koralorë
 • Con: Disa recensues deklaroni se është e vështirë të lani këtë krem dielli jashtë
 • Formula minerale që bllokon rrezet e diellit fizikisht në vend që t’i thithni ato si një produkt kimik.